Blog & Haber & Duyuru

konutkredisi_130583_aebe6

Konut kredisi faiz oranlarında yaklaşık 4 aydır devam eden düşüş ivmesi son haftalarda hız kazandı. Konut kredisi faizlerinde küçük oranlarda gerçekleşen indirimler Şubat ayı ile beraber yerini büyük indirimlere bıraktı.

Şubat başında yüzde 2.17 olan konut kredisi faiz oranları ortalamaları Şubat ayının sonuna doğru yüzde 1.9’a geriledi. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olurken, en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranları da yüzde 1.49’a düştü.

Faiz indirimleri hızla devam ederken Şubat ayının son haftasına Garanti Bankası, İNG Bank, Kuveyt Türk Bankası, Anadolubank ve Türkiye Finans Bankaları indirimle başladı.

Güncel olarak 150.000 TL tutarlı 10 yıl vadeli konut kredisi için konut kredisi hesaplama yapıldığında en düşük aylık ödemeler 2.700 TL’ ye toplam geri ödeme ise 322.000 TL’ ye karşılık geldi.

Şubatın son haftası itibariyle bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını Kredi Pazarı listeledi.

HalkBank

HalkBank geçtiğimiz hafta uyguladığı konut kredisi faiz indirimi sonrası kampanyalı Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü faiz oranlarını yüzde 1.49’a, Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını yüzde 1.53’e, Dost Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1.85’e düşürdü.

VakıfBank

VakıfBank’ta gerçekleştirdiği indirim sonrası konut kredisi ürünleri kapsamında yüzde 1.75 faiz oranı sunsa da kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü dahilinde yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası bu hafta itibariyle uyguladığı indirim sonrasında konut finansmanı kar payı oranlarını 5 yıl vadeye dek yüzde 1.54’e düşürdü. Banka 10 yıla kadar olan konut finansmanı vadelerinde ise yüzde 1.59 kar payı oranı uyguluyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarında uyguladığı indirim sonrasında 10 yıl vadeye  kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası son faiz indirimi sonrasında 500.000 TL’ye kadar limitli ve 10 yıl vadeye kadar konut kredilerinde yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor. Banka 10 yıl vade üzerinde 20 yıl vadeye kadar yüzde 1.95 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

Bir Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.